Loesje-schrijfworkshops in februari 2026 uitverkocht bij de bibliotheek
De schrijfworkshops met Loesje die in februari 2026 plaatsvinden bij de bibliotheek zijn volledig uitverkocht. De snelle uitverkoop laat zien dat er veel enthousiasme is voor creatieve taalactiviteiten én voor het samen nadenken over maatschappelijke thema’s.
Tijdens de workshops gaan deelnemers zelf aan de slag met het schrijven van korte, krachtige teksten in herkenbare Loesje-stijl: speels, prikkelend en verrassend. Onder begeleiding van ervaren Loesje-trainers ontdekken zij hoe een idee kan worden omgezet in een rake oneliner, hoe je met taal kunt spelen en hoe je je eigen stem laat klinken. De workshops zijn laagdrempelig en geschikt voor iedereen, of je nu veel schrijft of juist niet.
De Loesje-workshops maken deel uit van een bredere provinciale campagne van de Samenwerkende Gelderse Bibliotheken (SGB), Rijnbrink en Loesje, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Samen met inwoners uit heel Gelderland wordt gewerkt aan een campagne die zichtbaar maakt wat democratische waarden betekenen — vanuit verschillende perspectieven en met ruimte voor ieders stem.
De teksten die tijdens de workshops worden gemaakt, vormen de basis voor Loesje-posters die in Gelderland zullen opduiken. Met humor, scherpte en optimisme nodigen deze posters inwoners uit om na te denken over democratie, betrokkenheid en samenleven.
De eerste workshopavond op 10 februari 2026 wordt officieel geopend door wethouder Mariëlle Broekman-van der Pers. Haar aanwezigheid onderstreept het belang van taal, creativiteit en actieve deelname aan de samenleving, en de rol van de bibliotheek als plek waar inwoners elkaar ontmoeten en ideeën uitwisselen.
De bibliotheek is verheugd over de grote belangstelling voor de workshops en ziet de uitverkoop als een bevestiging van haar rol in het stimuleren van creativiteit én maatschappelijke betrokkenheid.